KitchenRestock.com is your trusted source for Carter Hoffmann .
- Authorized Carter Hoffmann dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Carter Hoffmann 17020-2090
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Carter Hoffmann 17020-2090 Door Gasket 47.25" X 14.5" X 47.25"
| Manufacturer | Carter Hoffmann |
|---|---|
| Model Number | 17020-2090 |
| Manufacturer Part # | 17020-2090 |
| Height | 2.75" |
| Width | 10.75" |
| Depth | 21.25" |
| Weight | 0.7 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Carter Hoffmann 17020-2090 Door Gasket 3 Sided, [ 47.25" X 14.5" X 47.25" ] [vinyl ] [ Type C] ] Gray, Carter Hoffmann Ph1200 Ph1225 Ph1250, Gaskets Are Rated For 220 Degrees. Unit Should Not Be Hotter, Than 190 Degrees.

