Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Carter Hoffmann .
- Authorized Carter Hoffmann dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Carter Hoffmann 18304-0040
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Carter Hoffmann 18304-0040 Hinge Cam Lift #r45 1010
Item:
#1454963
Technical details
| Manufacturer | Carter Hoffmann |
|---|---|
| Model Number | 18304-0040 |
| Manufacturer Part # | 18304-0040 |
| Height | 1.8" |
| Width | 4.6" |
| Depth | 6.1" |
| Weight | 0.82 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
Carter Hoffmann 18304-0040 Hinge Cam Lift #r45 1010
About this item
Product Details
Product Details
Carter Hoffmann 18304-0040 Hinge Cam Lift #r45 1010