$359.21
$737.32
Compare Price
You save
$378.11
(51%)
Unit price
/
Unavailable
Delivery to:
Estimated Shipping Time
Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Carter Hoffmann aftermarket .
- Engineered to match existing Carter Hoffmann units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Carter Hoffmann 18602-0070
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Carter Hoffmann 18602-0070 Circuit Breaker 250v 30a
Item:
#1195763
Technical details
| Fits with Manufacturer | Carter Hoffmann |
|---|---|
| Model Number | 18602-0070 |
| Manufacturer Part # | 18602-0070 |
| Height | 1.56" |
| Width | 2.56" |
| Depth | 3.31" |
| Weight | 0.5 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
Carter Hoffmann 18602-0070 Circuit Breaker 250v 30a
$359.21
$737.32
You save
$378.11
(51%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Carter Hoffmann 18602-0070 Circuit Breaker 250v 30a

