KitchenRestock.com is your trusted source for Carter Hoffmann .
- Authorized Carter Hoffmann dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Carter Hoffmann 18614-0324
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Carter Hoffmann 18614-0324 Motor Multi Voltage
| Manufacturer | Carter Hoffmann |
|---|---|
| Model Number | 18614-0324 |
| Manufacturer Part # | 18614-0324 |
| Height | 7" |
| Width | 9" |
| Depth | 9" |
| Weight | 3.84 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Carter Hoffmann 18614-0324 Blower Motor, 120/208/220/230/240v 1/30 Hp Single Phase, Shaft 1-7/8" Long X 5/16" (one Flat Side), For Blower Wheel Order # 26-4520, Carte-hoffman Hp Series
