Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Carter Hoffmann aftermarket .
- Engineered to match existing Carter Hoffmann units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Carter Hoffmann 186140321
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Carter Hoffmann 186140321 Blower Wheel
| Fits with Manufacturer | Carter Hoffmann |
|---|---|
| Model Number | 186140321 |
| Manufacturer Part # | 186140321 |
| Height | 4" |
| Width | 2" |
| Depth | 4" |
| Weight | 0.2 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Carter Hoffmann 186140321 Blower Wheel, 3-3/4" Dia X 1-7/8" Deep X 5/16" Hole, Ccw Flat Back Smooth Hub 1 Set Screw., Carter-hoffmann, Top Mount Heater-ph188 1815 1835 W/ Flush Mount Door.
