Free Shipping
Free Shipping
$3,286.34
Unit price
/
Unavailable
FREE Delivery to:
Estimated Shipping Time
Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Carter Hoffmann .
- Authorized Carter Hoffmann dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Carter Hoffmann CWH-00005A
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Carter Hoffmann CWH-00005A 120v/50 60h/1500w/1ph 1 3a
Item:
#1209574
Technical details
| Manufacturer | Carter Hoffmann |
|---|---|
| Model Number | CWH-00005A |
| Manufacturer Part # | CWH-00005A |
| Height | 15" |
| Width | 21" |
| Depth | 32" |
| Weight | 40 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
Carter Hoffmann CWH-00005A 120v/50 60h/1500w/1ph 1 3a
$3,286.34
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Carter Hoffmann CWH-00005A 120v/50 60h/1500w/1ph 1 3a