Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Carlisle 09855 Araven Airtight Lid GN 1/2 Size Dishwasher Safe
| Manufacturer | CFS Brands |
|---|---|
| Model Number | 09855 |
| Manufacturer Part # | 09855 |
| Color | Clear |
| Lid Style | Flat |
| Size | GN, 1/2 |
| Plastic Type | Polypropylene |
| Height | 0.88" |
| Width | 12.75" |
| Depth | 10.44" |
| Weight | 0.59 lbs |
| UPC | 8411777098558 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
CFS Brands, 09855, Araven - Airtight Lid, GN 1/2 size, dishwasher safe, polypropylene, clear, HACCP compliant
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
