Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Carlisle 11851 Araven Food Storage Container 2.1 Qt. 7-1/8"W X 7-1/8"D X 3-3/8"H
| Manufacturer | CFS Brands |
|---|---|
| Model Number | 11851 |
| Manufacturer Part # | 11851 |
| Material | Polypropylene |
| Shape | Square |
| Type | Container(s) And Lid(s) Combo |
| Height | 3.38" |
| Width | 7.13" |
| Depth | 7.13" |
| Weight | 0.88 lbs |
| UPC | 8411777118515 |
| BPA Free | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
CFS Brands, 11851, Araven - Food Storage Container, 2.1 qt., 7-1/8"W x 7-1/8"D x 3-3/8"H, square, embedded label, airtight lid included, polypropylene, clear, BPA Free
Certifications
BPA FREE
The item has been evaluated and has been found to be free of bisphenol A.
