Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Carlisle 91817 Araven Food Storage Lid GN 1/1 Size 40° F To 392° F Temperature Range
| Manufacturer | CFS Brands |
|---|---|
| Model Number | 91817 |
| Manufacturer Part # | 91817 |
| Shape | Rectangular |
| Color | Clear / Translucent |
| Material | Silicone |
| Height | 0.38" |
| Width | 19.88" |
| Depth | 12.25" |
| Weight | 0.96 lbs |
| UPC | 8411777918177 |
| Stackable | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
CFS Brands, 91817, Araven - Food Storage Lid, GN 1/1 size, -40° F to 392° F temperature range, airtight, stackable with lid on, silicone, transparent, HACCP compliant
Certifications
Certifications
Stackable
Designed for efficiency, this item is stackable to save storage space and enhance organization.
