Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Carlisle SCDGP22 San Jamar Escali Passo High Capacity Digital Scale 22 Lb. Capacity
| Manufacturer | CFS Brands |
|---|---|
| Model Number | SCDGP22 |
| Manufacturer Part # | SCDGP22 |
| Housing Construction | Stainless Steel |
| Platform Construction | Stainless Steel |
| Platform Type | Rectangular |
| Platform Width | 6" |
| Height | 0.75" |
| Width | 6.5" |
| Depth | 9.5" |
| Weight | 0.17 lbs |
| UPC | 857817000293 |
About this item
Product Details
Product Details
CFS Brands, SCDGP22, San Jamar - Escali Passo High Capacity Digital Scale, 22 lb. capacity, tare feature, stainless steel platform, silver

