$75.20
$124.54
Compare Price
You save
$49.34
(40%)
Unit price
/
Unavailable
Delivery to:
Estimated Shipping Time
Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Champion aftermarket .
- Engineered to match existing Champion units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Champion 0501373
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Champion 0501373 Toggle Switch 3 Position
Item:
#1141823
10+ bought in past months
Technical details
| Fits with Manufacturer | Champion |
|---|---|
| Model Number | 0501373 |
| Manufacturer Part # | 0501373 |
| Height | 1" |
| Width | 1.5" |
| Depth | 2.5" |
| Weight | 0.07 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
Champion 0501373 Toggle Switch 3 Position
$75.20
$124.54
You save
$49.34
(40%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Champion 0501373 Toggle Switch, On/off/(m)on (6) 1/4" Tab Terminals 16a/277vac, Champion

