Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Champion 106098-3 Dishwasher Heater 208v 5000w 2"npt
| Fits with Manufacturer | Champion |
|---|---|
| Model Number | 106098-3 |
| Manufacturer Part # | 106098-3 |
| Height | 17" |
| Width | 4" |
| Depth | 4" |
| Weight | 6.7 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Champion 106098-3 Screw-in Element, 208v 5000w 3ph Dishwasher Heater Size 2" Npt, 14-1/2" Inside Length Has 3/8" X 11" Thermowell, Gasket Included, For Gasket Washer W/ 2" Npt Nut Use # 26-1077, Champion Dishwasher 1kab 1kacb 20kb 20kprb, 30kb 30kprb 40kb 40kprb 64kb 64kprb Kl-44 Kl-66.
