Delivery to:
This item cannot be returned.
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Channel ADE2048KD Dunnage Rack Tubular Dunnage Rack Knock Down Series
| Manufacturer | Channel Manufacturing |
|---|---|
| Model Number | ADE2048KD |
| Manufacturer Part # | ADE2048KD |
| Width (side - side) | 48 - 59"W |
| Depth (front - back) | 20" |
| Height | 12" |
| Material | Aluminum |
| Height | 12" |
| Width | 48" |
| Depth | 20" |
| Weight | 13 lbs |
| UPC | 835384003909 |
| NSF | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Certifications
NSF Listed
The item meets the standards imposed by NSF International. These standards relate to health, public safety and the environment.
