Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Other .
- Authorized Other dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Other L15
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Chicago Faucet L15 Spout 15" Chicago Leadfree
| Manufacturer | Chicago Faucet |
|---|---|
| Model Number | L15 |
| Manufacturer Part # | L15 |
| Height | 1.5" |
| Width | 3.5" |
| Depth | 15.5" |
| Weight | 0.69 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Chicago Faucet L15 Material Brass, Length 15", Inner Diameter 1/2", Outer Diameter 3/4", Plating Chrome-plated, Lead Free Y, Gallons Per Minute 2.2, Liters Per Minute 8.3

