Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Chicago Metallic 71300 Egg/Hamburger Bun Pan 13" X 18" X 1/2" (8) 4-1/4" Round Compartments
| Manufacturer | Chicago Metallic Bakeware |
|---|---|
| Model Number | 71300 |
| Manufacturer Part # | 71300 |
| Material | Aluminized Steel |
| Size (approximate) | 13" X 18" = Half-size Sheet |
| Gauge | 22 Ga |
| Finish | Coated / Glazed |
| Height | 0.5" |
| Width | 13" |
| Depth | 18" |
| Weight | 19.8 lbs |
| UPC | 00816865020332 |
About this item
Product Details
Product Details
Chicago Metallic Bakeware, 71300, Egg/Hamburger Bun Pan, 13" x 18" x 1/2", (8) 4-1/4" round compartments, wire in rim, hand wash recommended, 22 gauge aluminized steel, AMERICOAT® ePlus silicone glaze, made in the USA with global materials (Packed By: 6 Each Per Case)
