Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Chicago Metallic 96150 BĀKALON Grandma Style Pizza Pan 8" X 12" X 1" Flared Sides
| Manufacturer | Chicago Metallic Bakeware |
|---|---|
| Model Number | 96150 |
| Manufacturer Part # | 96150 |
| Construction | Aluminum, 14 Gauge |
| Height | 1" |
| Width | 8" |
| Depth | 12" |
| Weight | 10.8 lbs |
| UPC | 00816865024057 |
| Hand Wash Only | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Chicago Metallic Bakeware, 96150, BĀKALON Grandma Style Pizza Pan, 8" x 12" x 1", flared sides, welded corners, hemmed edge, hand wash only, 14 gauge hardcoat anodized aluminum, pre-seasoned, made in the USA with global materials (Packed By: 12 Each Per Case)
Certifications
Hand Wash Only
This item is not dishwasher safe and must be washed by hand to preserve its quality and durability.