Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Churchill China ALBALP8 1 Plate 8-1/4" Dia. Round
| Manufacturer | Churchill China |
|---|---|
| Model Number | ALBALP8 1 |
| Manufacturer Part # | ALBALP8 1 |
| Size | 8.250" = 8-1/4" |
| Shape | Round |
| Rim Style | Embossed Rim |
| Material | Ceramic |
| Width | 8.25" |
| Weight | 10.2 lbs |
| UPC | 5034414476965 |
About this item
Product Details
Product Details
Churchill China, ALBALP8 1, Plate, 8-1/4" dia., round, embossed rim, ceramic, Churchill® Super Vit, Bamboo Spinwash, Alpine (US Stocked Item) (12 each per case)(order per case only) (Packed By: 12 Each Per Case)
