Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Cleveland aftermarket .
- Engineered to match existing Cleveland units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Cleveland CLE22223
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Cleveland CLE22223 Solenoid Valve 1/4" 110/120v
| Fits with Manufacturer | Cleveland |
|---|---|
| Model Number | CLE22223 |
| Manufacturer Part # | CLE22223 |
| Height | 2" |
| Width | 3.5" |
| Depth | 3.5" |
| Weight | 1.5 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Cleveland CLE22223 [ Hot Water Solenid Valve ] [ Size 1/4" Fpt ] [ Nc ], [ 110/120v ] [ Width 1-3/4" ], [ Brand Je/parker ] [ Mfg# Gp200 ], For Coil Use # 95-1091, Prior To 03-14-01 Oem Used An Asco Valve, Cleveland, Boiler 3 Probe Type Units., Steamer Convection Steamer 9-pcdm-8 9-pcem-48-l, 9-pcgm-250-l 9-pcgm-300-l 9-pcsm-l.
