Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Cleveland .
- Authorized Cleveland dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Cleveland KE51164
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Cleveland KE51164 Transformer
| Manufacturer | Cleveland |
|---|---|
| Model Number | KE51164 |
| Manufacturer Part # | KE51164 |
| Height | 4.35" |
| Width | 4.5" |
| Depth | 6.75" |
| Weight | 1.4 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Cleveland KE51164 Transformer (emerson #s82-5or Frost #ftc-2024q), Atc-frost 2-3/8" X 2", 120v Primary Input 24v Secondary Output 20va, Mounts In 3/4" Conduit Knock Out Hole, 2 Wires On Input & 2ea 1/4" Male Tabs On Output, Includes (8) Leads. Enclosed Coil., Cleveland Kettle Kgl Kgm, Skillet Sgl-x Sgm-x, Groen Boiler Ngb, Braising Pan Chfp Nhfp Before 5/91, Kettle Ah/1 Dh Dht Tdh

