Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Cleveland .
- Authorized Cleveland dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Cleveland KE53838-25
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Cleveland KE53838-25 Transformer
| Manufacturer | Cleveland |
|---|---|
| Model Number | KE53838-25 |
| Manufacturer Part # | KE53838-25 |
| Height | 3.5" |
| Width | 5" |
| Depth | 4.5" |
| Weight | 1.8 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Cleveland KE53838-25 Transformer Primary 120v Secondary 24v 40va, 120v Pri -black-white 24v Sec, 4 Mount Holes 1-3/4" X 1-5/8" Ctrs 12" Wire Leads, Enclosed Coil., Garland All Convection Ovens With Electronic Ignition.
