- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Cleveland KE550691 Thermostat
| Fits with Manufacturer | Cleveland |
|---|---|
| Model Number | KE550691 |
| Manufacturer Part # | KE550691 |
| Height | 3" |
| Width | 2" |
| Depth | 7.5" |
| Weight | 0.7 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Cleveland KE550691 [ Ranco Type- G1 ] [ Temp 150-550 ] [ Bulb 1/4" X 6" ], [ Cap 36" ] D-stem Flat Right, [ For Dial Use # 22-1176 ] Pointer Knob, [ 1-1/8" Dia ] [ Pointer] [mount .190" ] [ Flat Right ], Cleveland, Skillet F30gl F40e-1 Sgl-(t X) Sgm-(t X) Set10 Set15., Garland, Braising Pan F30e F30gl F40e.

