$393.17
$408.27
Compare Price
You save
$15.10
(4%)
Unit price
/
Unavailable
Delivery to:
Estimated Shipping Time
Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Cleveland .
- Authorized Cleveland dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Cleveland KE55240R
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Cleveland KE55240R Gas Valve 3/4 C/w Elbow (kgl) Hnywl #vr8
Item:
#1148966
Technical details
| Manufacturer | Cleveland |
|---|---|
| Model Number | KE55240R |
| Manufacturer Part # | KE55240R |
| Height | 2.8" |
| Width | 4.15" |
| Depth | 5" |
| Weight | 2.04 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Canada |
| Product Type | OEM |
Cleveland KE55240R Gas Valve 3/4 C/w Elbow (kgl) Hnywl #vr8
$393.17
$408.27
You save
$15.10
(4%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Cleveland KE55240R Reg 3.5 Adj 3-5 Wc Range. 24v 60hz Total Current .7a
