Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Other aftermarket .
- Engineered to match existing Other units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Other 5-27-212G19AVB
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Component Hardware Group 5-27-212G19AVB Caster Stem 5" W/brk Gry
| Fits with Manufacturer | Component Hardware Group |
|---|---|
| Model Number | 5-27-212G19AVB |
| Manufacturer Part # | 5-27-212G19AVB |
| Height | 2.25" |
| Width | 5" |
| Depth | 8.25" |
| Weight | 1.58 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Component Hardware Group 5-27-212G19AVB Material Plastic Hub, Polyurethane Wheel, Width 5/16" Axle Bolt, 15/16" Wheel, Caster Brake Y, Load Capacity 640 Lb Per Set Of 4, Load Height 5 3/4", Wheel Diameter 5", Outer Diameter 1 1/2" Tubing, Caster Type Stem, Swivel
