Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Other .
- Authorized Other dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Other W38-2000-C
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Component Hardware Group W38-2000-C Latch Hd 1 5/8to2 1/2"ofst Lk
| Manufacturer | Component Hardware Group |
|---|---|
| Model Number | W38-2000-C |
| Manufacturer Part # | W38-2000-C |
| Height | 2.75" |
| Width | 4.25" |
| Depth | 15" |
| Weight | 5.18 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Taiwan |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Component Hardware Group W38-2000-C Length 11 3/16" Latch, 284 Mm Latch, Width 2 11/16" Strike, 68 Mm Strike, Height 3 1/4" Overall, 83 Mm Overall, Includes Cylinder Lock, Plating Chrome-plated, Offset 1 5/8 To 2 1/2", 41 To 64 Mm

