FREE Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Comstock-Castle .
- Authorized Comstock-Castle dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Comstock-Castle 3272LB
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Comstock-Castle 3272LB Castle Series Char-Broiler Countertop Gas
| Manufacturer | Comstock-Castle |
|---|---|
| Model Number | 3272LB |
| Manufacturer Part # | 3272LB |
| Heating Source | Lava Rocks |
| Control Type | Manual Controls |
| Width (side - side) OA | 67 - 72" |
| Height | 13" |
| Width | 72" |
| Depth | 32" |
| NSF | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Comstock-Castle, 3272LB, Castle Series Char-Broiler, countertop, gas, 72" wide x 32" deep frame, 72" wide x 24" deep grill area, lava rock with cast iron bottom grates, cast iron top grates, sloped or flat, manual control, stainless steel splash guard, stainless steel frame, 4" adjustable feet, 180,000 BTU, NSF
Certifications
NSF Listed
The item meets the standards imposed by NSF International. These standards relate to health, public safety and the environment.