Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Other aftermarket .
- Engineered to match existing Other units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Other 33
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Comstock Castle 33 Thermostat Kit Bjwa 3/16 X 11 5/8 48
| Fits with Manufacturer | Comstock Castle |
|---|---|
| Model Number | 33 |
| Manufacturer Part # | 33 |
| Height | 3.5" |
| Width | 4" |
| Depth | 14" |
| Weight | 1.4 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Comstock Castle 33 Viewed From Rear See Addl Image "outlet Positions", [ Bjwa Kit ] [ Temp 250-550f ] [ Bulb 3/16" X 11-5/8" ], [ Cap 48" ][ Out 7/16" Cct "c" Rear ][ Rotation 0 Degrees ], [ Wide Flange ] [ Includes Dial & Bezel Stem, Adapters Gasket Screws ] Pilot Out 3/16" Cct., Dial W/ Adapter # 22-1028 Off-low-250-550-broil, For Garland Red Dial Use # 22-1213 Off-low-250-500., Comstock Castle, Garland, Oven Px624bg (standard Oven)., Series G30a (prior To 2/82).

