KitchenRestock.com is your trusted source for Comstock-Castle .
- Authorized Comstock-Castle dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Comstock-Castle 36PS-G
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Comstock-Castle 36PS-G Equipment Stand 36" Wide X 26-1/2" Deep X 34" High Raised Side & Back Corner Flanges
| Manufacturer | Comstock-Castle |
|---|---|
| Model Number | 36PS-G |
| Manufacturer Part # | 36PS-G |
| Width (side - side) | 36" - 38" Wide |
| Base Construction | Aluminized Steel Base |
| Depth (front - back) | 25 - 30" Deep |
| Top Construction | Stainless Steel Top |
| Height | 31 - 36" High |
| Base Type | Open Base With Undershelf |
| Height | 34" |
| Width | 36" |
| Depth | 26.5" |
| Weight | 70 lbs |
About this item
Product Details
Product Details
Comstock-Castle, 36PS-G, Equipment Stand, 36" wide x 26-1/2" deep x 34" high, raised side & back corner flanges, stainless steel top shelf, aluminized steel lower shelf & legs, for Model PO31, B31N (Generic 36" wide OD stands will not accommodate Castle Appliances without legs!)
