KitchenRestock.com is your trusted source for Comstock-Castle .
- Authorized Comstock-Castle dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Comstock-Castle 48CS-B-SS
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Comstock-Castle 48CS-B-SS Equipment Stand 49" Wide X 29-1/2" Deep X 21" High Raised Side & Back Corner Flanges
| Manufacturer | Comstock-Castle |
|---|---|
| Model Number | 48CS-B-SS |
| Manufacturer Part # | 48CS-B-SS |
| Base Construction | Stainless Steel Base |
| Width (side - side) | 40" - 52" Wide |
| Base Type | Open Base With Undershelf |
| Top Construction | Stainless Steel Top |
| Depth (front - back) | 25 - 30" Deep |
| Height | 19 - 24" High |
| Height | 21" |
| Width | 49" |
| Depth | 29.5" |
| Weight | 80 lbs |
| NSF | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Comstock-Castle, 48CS-B-SS, Equipment Stand, 49" wide x 29-1/2" deep x 21" high, raised side & back corner flanges, stainless steel top shelf, lower shelf & legs, for Model FHP48-1.5RB-30B, FHP48-36B, FHP48-3BLB/BRB, FHP48-48B, NSF
Certifications
NSF Listed
The item meets the standards imposed by NSF International. These standards relate to health, public safety and the environment.