FREE Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Comstock-Castle .
- Authorized Comstock-Castle dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Comstock-Castle CDFL-C-1
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Comstock-Castle CDFL-C-1 Corn Dog Fryer Countertop Gas
| Manufacturer | Comstock-Castle |
|---|---|
| Model Number | CDFL-C-1 |
| Manufacturer Part # | CDFL-C-1 |
| Height | 30" |
| Width | 16" |
| Depth | 26.25" |
| Weight | 145 lbs |
| Made in USA | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Comstock-Castle, CDFL-C-1, Corn Dog Fryer, countertop, gas, 16" wide x 23 1/4" high to cook surface, 60-70 lb. fat capacity, includes (2) clip skewers, snap action thermostat, standing pilot, stainless steel fry tank, stainless steel exterior, 4" adjustable stainless steel legs, 80,000 BTU, Made in USA
Certifications
Made in the USA
This item was made in the United States of America.
