FREE Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Comstock-Castle .
- Authorized Comstock-Castle dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Comstock-Castle CS-WOK-1
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Comstock-Castle CS-WOK-1 Wok Range Gas 18" Wide
| Manufacturer | Comstock-Castle |
|---|---|
| Model Number | CS-WOK-1 |
| Manufacturer Part # | CS-WOK-1 |
| Burner Section Qty | (1) |
| Controls | Knee "L" Lever |
| Exterior Finish | All Stainless Steel Exterior |
| Height | 36" |
| Width | 17.5" |
| Depth | 25.25" |
| Weight | 130 lbs |
| cETLus | Yes |
| ETL-Sanitation | Yes |
| ETL | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Comstock-Castle, CS-WOK-1, Wok Range, gas, 18" wide, stainless steel frame construction, 13" diameter wok ring, 95,000 BTU jet burner, (1) 3/4" gas connection, cETLus, ETL sanitation
Certifications
ETL Sanitation
The item meets or exceeds the sanitation standards set by Edison Testing Laboratories (ETL).
ETL US & Canada Listed
The item meets or exceeds ETL safety standards as well as those set by Canada and the U.S.
ETL
This item has been evaluated by Edison Testing Laboratories (ETL) and has been found to meet or exceed electrical and gas safety standards.
