FREE Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Comstock-Castle .
- Authorized Comstock-Castle dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Comstock-Castle F330-3RB
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Comstock-Castle F330-3RB Range Gas 36" Wide
| Manufacturer | Comstock-Castle |
|---|---|
| Model Number | F330-3RB |
| Manufacturer Part # | F330-3RB |
| Base | (1) Standard Oven |
| Vent | Backriser With Hi-shelf |
| Top | (1) Charbroiler |
| Exterior Finish | All Stainless Steel Exterior |
| Height | 46" |
| Width | 36" |
| Depth | 30.5" |
| Weight | 570 lbs |
| NSF | Yes |
| cETLus | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Comstock-Castle, F330-3RB, Range, gas, 36" wide, (1) 36" char-broiler with iron radiants, extra wide 31" oven with enamel door & bottom linings, (1) rack with 3 positions, stainless steel exterior & 7" high backguard, 6" stainless steel legs, 37" tall to cook surface, 120,000 BTU, 3/4" Gas Connection, NSF, cETLus
Certifications
ETL US & Canada Listed
The item meets or exceeds ETL safety standards as well as those set by Canada and the U.S.
NSF Listed
The item meets the standards imposed by NSF International. These standards relate to health, public safety and the environment.
