FREE Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Comstock-Castle .
- Authorized Comstock-Castle dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Comstock-Castle T-1
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Comstock-Castle T-1 Taco Range Gas 19" Wide X 25" Deep X 32" High
| Manufacturer | Comstock-Castle |
|---|---|
| Model Number | T-1 |
| Manufacturer Part # | T-1 |
| Construction | Stainless Steel |
| Width (side - side) | 19" |
| Burners | (1) |
| Height | 32" |
| Width | 19" |
| Depth | 25" |
| Weight | 120 lbs |
| NSF | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Comstock-Castle, T-1, Taco Range, gas, 19" wide x 25" deep x 32" high, (1) 35,000 BTU burner, open front cabinet base, stainless steel finish, 6" adjustable legs, 35,000 BTU, NSF
Certifications
NSF Listed
The item meets the standards imposed by NSF International. These standards relate to health, public safety and the environment.
