- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Connerton Cooking KABOB-36_LP Kabob Broiler Gas 36"W X 28"D
| Manufacturer | Connerton |
|---|---|
| Model Number | KABOB-36_LP |
| Manufacturer Part # | KABOB-36_LP |
| Control Type | Manual Controls |
| Heating Source | Radiant |
| Width (side - side) OA | 31 - 36" |
| Height | 14" |
| Width | 36" |
| Depth | 28" |
About this item
Product Details
Product Details
Connerton, KABOB-36_LP, Kabob Broiler, gas, 36"W x 28"D, controlled stainless steel straight burners, spaced every 6”, (6) burners, angled radiants control flare-up, removable crumb tray, 4” stainless Steel adjustable legs, 25,000 BTUs each burner


