KitchenRestock.com is your trusted source for Cres Cor aftermarket .
- Engineered to match existing Cres Cor units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Cres Cor 0769-006-K1
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Cres Cor 0769-006-K1 Blower Assy 230v 1/50hp 1p 3000
| Fits with Manufacturer | Cres Cor |
|---|---|
| Model Number | 0769-006-K1 |
| Manufacturer Part # | 0769-006-K1 |
| Height | 7" |
| Width | 6.5" |
| Depth | 7" |
| Weight | 4.7 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Cres Cor 0769-006-K1 Right Blower Assembly, [ 230v ] [ 1/50 Hp ] [1p ] [3000 Rpm ] [.35amp ], [ccw Rotation ], Cres-cor/crown X, Warmer Cxc-4935 H-135-ap-8 H-138-, Cdd-1834(& -sh) Hj-53-113-180-x-wk Hj-531, Hjr-531 Ht-2040 Hu-18-671-, (6 12 25-c 34d 68) Hu-18-1254-(28 42) Phu-18-747-36, Ccb120-240 Ccb120a-240.0671-105., Series 120-cr 121-cr 130 131 H-137.

