KitchenRestock.com is your trusted source for Cres Cor aftermarket .
- Engineered to match existing Cres Cor units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Cres Cor 0769 093
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Cres Cor 0769 093 Motor Blower Left
| Fits with Manufacturer | Cres Cor |
|---|---|
| Model Number | 0769 093 |
| Manufacturer Part # | 0769 093 |
| Height | 6.5" |
| Width | 5.5" |
| Depth | 7" |
| Weight | 7.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Cres Cor 0769 093 Left Blower Motor Assembly, 115v 50/60 Hz .75 Amp 3000 Rpm, 3" Sq.blower Flange With 2.3" Mtg Hole Centers 10-24 Thrd., Does Not Come With Mounting Harware., Cres-cor/crown X, Warmer Kfctm-671-(78 79) & All 115v, Units W/dual Motors.

