Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Merco aftermarket .
- Engineered to match existing Merco units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Merco 0808-002
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Cres Cor 0808-002 Toggle Switch
| Fits with Manufacturer | Cres Cor |
|---|---|
| Model Number | 0808-002 |
| Manufacturer Part # | 0808-002 |
| Height | 1.5" |
| Width | 1.5" |
| Depth | 7" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Cres Cor 0808-002 Volt/amp (8a/125v 4a/250v), Action (spst), Function, (on/off), Terminals (2 (wire Leads) Style (toggle), Hole (1/2"), American Permanent Ware Food Warmer, Cres-cor, Warmer Ifw(60 62 63 64 65 67 68u, 69d 69sst2 69st1 69st2, 69st8 69st31 69sth1 69sth2, 69su 69t1)., Merco

