Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Cres Cor 0808-103-1 Lighted Rocker Switch 7/8 X 1 1/2 Dpst
| Fits with Manufacturer | Cres Cor |
|---|---|
| Model Number | 0808-103-1 |
| Manufacturer Part # | 0808-103-1 |
| Height | 1.7" |
| Width | 1" |
| Depth | 1.7" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Cres Cor 0808-103-1 [ Rocker Switch W/ Amber Light ][ Fits Hole 7/8 X 1-1/2 ], [ On/off ] [ Dpst ] [ Terminals 4 (screws) ], [ Volt/amp 20a/250v 250v Lamp ][ Color Amber Light/black], , Note For Switch Kit For Cres-cor Use # 42-1369

