Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Cres Cor aftermarket .
- Engineered to match existing Cres Cor units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Cres Cor 0808-113-K-1
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Cres Cor 0808-113-K-1 Power Switch Kit
| Fits with Manufacturer | Cres Cor |
|---|---|
| Model Number | 0808-113-K-1 |
| Manufacturer Part # | 0808-113-K-1 |
| Height | 1" |
| Width | 3.5" |
| Depth | 5" |
| Weight | 0.09 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Cres Cor 0808-113-K-1 Comes W/ Switch Signal Light And 2 Terminals, Switch 4 Tab Terminals 20a 250vac Lighted (amber), Rocker Switch, Crescor 1000chal 1000chal3 1000chalsplit 1000chss, 1000chss3 1000chsssplit Co151f1818b Co151fpua12, Co151fua12b Co151fwua12b Co151fwua12b2081q1, Co151fwua12b2083q1 Co151fwua12b2401q1 Co151fwua12b2403q1, Co151h189b2081q1 Co151h189b2083q1 Co151h189b2401q1, Co151h189b2403q1 Co151hua6b2081q1 Co151hua6b2083q1, Co151hua6b2401q1 Co151hua6b2403q1 Co151hwua6b, Co151hwua6b2081q1 Co151hwua6b2083q1 Co151hwua6b2401q1, Co151hwua6b2403q1 Co151x185b2081q1 Co151x185b2083q1, Co151x185b2401q1 Co151x185b2403q1 Co151xua5b2081q1, Co151xua5b2083q1 Co151xua5b2401q1 Co151xua5b2403q1, Co151xwua5b Co151xwua5b2081q1 Co151xwua5b2083q1

