$170.39
$188.00
Compare Price
You save
$17.61
(9%)
Unit price
/
Unavailable
Delivery to:
Estimated Shipping Time
Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Cres Cor .
- Authorized Cres Cor dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Cres Cor 0811261
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Cres Cor 0811261 Heating Element 208v/2670w
Item:
#1182170
Technical details
| Manufacturer | Cres Cor |
|---|---|
| Model Number | 0811261 |
| Manufacturer Part # | 0811261 |
| Height | 3.8" |
| Width | 7.2" |
| Depth | 16.25" |
| Weight | 1.49 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
Cres Cor 0811261 Heating Element 208v/2670w
$170.39
$188.00
You save
$17.61
(9%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Cres Cor 0811261 Element 208v 2670w, 16" X 5-3/4" X 3-1/2" H With Fittings., Crescor
