Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Cres Cor aftermarket .
- Engineered to match existing Cres Cor units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Cres Cor 5238-018-K
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Cres Cor 5238-018-K Thermometer 2" 70 220f 3" Flange
| Fits with Manufacturer | Cres Cor |
|---|---|
| Model Number | 5238-018-K |
| Manufacturer Part # | 5238-018-K |
| Height | 1.5" |
| Width | 1.25" |
| Depth | 5" |
| Weight | 0.5 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Cres Cor 5238-018-K Recessed Thermometer W/ 3" Front Flange, Size 2" Dia Face [range 70-220f] Mount 3" Flange [, Cap 12"] Bulb 1/4" Dia X 2.5", Use 3ea 6-32 X 1-3/4" Screws And Nuts For Mounting Not, Included, Cres-cor 120ph 121ph Proof/hot Units

