Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Cres Cor 808-117K Rocker Switch 7/8 X 1 1/2 Dpdt
| Fits with Manufacturer | Cres Cor |
|---|---|
| Model Number | 808-117K |
| Manufacturer Part # | 808-117K |
| Height | 2" |
| Width | 1" |
| Depth | 1.75" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Cres Cor 808-117K [ Rocker Switch ] [ Fits Hole 7/8" X 1-1/2" ] [ On/on ], [ Dpdt ] [ Terminals 6 (1/4" Tabs) ], [ Amp/volt 20a/125-277v ] [ Color Black], 1.5hp-125v 2hp-250v, Cleveland Steamer Convection Steamers C. "emergency, By-pass", Crescor 120 120-240 120ph1836d 120ph1836d208, 120ph1836d240 121ph 121ph-240 121ph1818d 121ph1818d208, 121ph1818d240 121phua11d 121phua11d208 121phua11d240, 126ph 126ph-240, Garland Oven Series Bco Eco Ico Mco Te Tg Tte Ttg, Uco (may Not Fit Certain Sub-series - Check Photo In, Catalog)., Jackson Dishwasher Wash Or Drain 24b., Us Range Oven Sdg 1 & 2

