$317.69
$652.12
Compare Price
You save
$334.43
(51%)
Unit price
/
Unavailable
Delivery to:
Estimated Shipping Time
Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Cres Cor aftermarket .
- Engineered to match existing Cres Cor units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Cres Cor CRE0848008ACKLC
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Cres Cor CRE0848008ACKLC Thermostat Solid St
Item:
#1142169
5+ bought in past months
Technical details
| Fits with Manufacturer | Cres Cor |
|---|---|
| Model Number | CRE0848008ACKLC |
| Manufacturer Part # | CRE0848008ACKLC |
| Height | 3" |
| Width | 7" |
| Depth | 7" |
| Weight | 0.89 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
Cres Cor CRE0848008ACKLC Thermostat Solid St
$317.69
$652.12
You save
$334.43
(51%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Cres Cor CRE0848008ACKLC Solid State Thermostat, For Little Caesers, Crescor

