Free Shipping
Free Shipping
$1,569.80
$1,731.97
Compare Price
You save
$162.17
(9%)
Unit price
/
Unavailable
FREE Delivery to:
Estimated Shipping Time
Why shop with us
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Additional Question? Ask an Expert
CROWN STEAM 45136 Heating Element 240v 18kw
Item:
#1151172
Technical details
| Fits with Manufacturer | CROWN STEAM |
|---|---|
| Model Number | 45136 |
| Manufacturer Part # | 45136 |
| Height | 4" |
| Width | 4" |
| Depth | 19" |
| Weight | 1.5 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
CROWN STEAM 45136 Heating Element 240v 18kw
$1,569.80
$1,731.97
You save
$162.17
(9%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
CROWN STEAM 45136 Heating Element 240v 18kw

