Free Shipping
Free Shipping
$2,245.47
Unit price
/
Unavailable
FREE Delivery to:
Estimated Shipping Time
Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Hobart .
- Authorized Hobart dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Hobart 7-5036
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
CROWN STEAM 7-5036 Heating Element 480v/33kw
Item:
#1192866
Technical details
| Manufacturer | CROWN STEAM |
|---|---|
| Model Number | 7-5036 |
| Manufacturer Part # | 7-5036 |
| Height | 3.75" |
| Width | 3.85" |
| Depth | 22.1" |
| Weight | 4.19 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
CROWN STEAM 7-5036 Heating Element 480v/33kw
$2,245.47
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
CROWN STEAM 7-5036 With Gasket

