$23.58
$27.75
Compare Price
You save
$4.17
(15%)
Unit price
/
Unavailable
Delivery to:
Estimated Shipping Time
Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Hobart aftermarket .
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 9047-87
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
CROWN STEAM 9047-87 Retaining Clip [ 2 3187 ]
Item:
#1151428
Technical details
| Fits with Manufacturer | CROWN STEAM |
|---|---|
| Model Number | 9047-87 |
| Manufacturer Part # | 9047-87 |
| Height | 0.1" |
| Width | 0.9" |
| Depth | 0.95" |
| Weight | 0.05 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
CROWN STEAM 9047-87 Retaining Clip [ 2 3187 ]
$23.58
$27.75
You save
$4.17
(15%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
CROWN STEAM 9047-87 Retaining Clip [ 2 3187 ]

![CROWN STEAM 9047-87 Retaining Clip [ 2 3187 ]](http://kitchenrestock.com/cdn/shop/files/8018660_8f640f38-0f13-4ab1-9f50-01002bf6ddce.jpg?v=1761487844&width=1214)