Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Central Specialties 2000BK-050-RED Easy Mover™ Bellman's Cart 43"W X 23"D X 72-1/2"H 1" Tubular Chrome Frame
| Manufacturer | Central Specialties Ltd. |
|---|---|
| Model Number | 2000BK-050-RED |
| Manufacturer Part # | 2000BK-050-RED |
| Style | Bellman / Hang Bar |
| Caster Size | 8" |
| Deck Color | Red |
| Frame Finish | Chrome |
| Height | 72.5" |
| Width | 43" |
| Depth | 23" |
| Weight | 86 lbs |
| Made in USA | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Central Specialties Ltd., 2000BK-050-RED, Easy Mover™ Bellman's Cart, 43"W x 23"D x 72-1/2"H, 1" tubular chrome frame, red carpeted deck, black wrap-around bumper, 8" gray poly casters, Made in USA (Packed By: 1 Each)
Certifications
Made in the USA
This item was made in the United States of America.
