FREE Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Central Specialties 2799BK-010-BLK Deluxe Bellman's Cart 44"W X 24"D X 71"H Squared Top
| Manufacturer | Central Specialties Ltd. |
|---|---|
| Model Number | 2799BK-010-BLK |
| Manufacturer Part # | 2799BK-010-BLK |
| Deck Color | Specify |
| Frame Finish | Stainless Steel |
| Caster Size | 8" |
| Style | Bellman / Hang Bar |
| Height | 71" |
| Width | 44" |
| Depth | 24" |
| Weight | 91 lbs |
| UPC | 667042962798 |
About this item
Product Details
Product Details
Central Specialties Ltd., 2799BK-010-BLK, Deluxe Bellman's Cart, 44"W x 24"D x 71"H, squared top, 1-1/2" tubular stainless steel frame, hanger bar, side bars, black carpeted deck, black wrap-around bumper, 8" black pneumatic casters (ships in 2 cartons) (Packed By: 1 Each)
