Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Cuno 5559414 Pre Filter 9 3/4 In Cfs117 S
| Manufacturer | Cuno |
|---|---|
| Model Number | 5559414 |
| Manufacturer Part # | 5559414 |
| Height | 9.81" |
| Width | 2.75" |
| Depth | 2.75" |
| Weight | 0.9 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Cuno 5559414 Cuno Water Filter Cartridge Cfs117-s, Taste/odor/scale, Granular Activated Carbon Built-in Scale Inhibition, 9-3/4", 5 Micron, 2 Gpm Capacity 10 000 Gal.
