Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Other .
- Authorized Other dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Other 5560017
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Cuno 5560017 Cartridge Water Filter Cfs8000 S
| Manufacturer | Cuno |
|---|---|
| Model Number | 5560017 |
| Manufacturer Part # | 5560017 |
| Height | 10" |
| Width | 3.75" |
| Depth | 3.75" |
| Weight | 1.04 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Cuno 5560017 Color White, Material Plastic, Length 9 1/2", 242 Mm, Inner Diameter 1/4", 7 Mm, Outer Diameter 3 3/16", 81 Mm, Temperature Range 4.4-37.8 Degrees C, 40-100 Degrees F, Includes Red Plastic Cap And 2 Rubber Gaskets, Type Scale Inhibitor

