Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Other .
- Authorized Other dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Other 6213003
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Cuno 6213003 Filter Head With Valve
| Manufacturer | Cuno |
|---|---|
| Model Number | 6213003 |
| Manufacturer Part # | 6213003 |
| Height | 4" |
| Width | 4" |
| Depth | 8.5" |
| Weight | 1 lb |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Cuno 6213003 Cuno "sqc" Sanitary Quick Change Filter Head W/ Gauge, 3/8" Fpt Valve-in-head W/shroud Gauge., Cuno Model Vh3-npt ( Part No. 62130-01 ), Used With Beverage Coffee And Ice Systems, Coffee Systems Up To 6 Brewers, Ice Cubers Up To 1450# Per Day, Ice Flakers Up To 1800# Per Day, Ship Wt 9.9 Lbs, Gauge Only Is Cuno #85005-49

